DSC_0820

Nazywam się Weronika Banaś.
Jestem wciąż spełniającą się kobietą, żoną wyrozumiałego męża, mamą dwójki wspaniałych dzieci – Zośki i Michała.
Macierzyństwo zmieniło mnie zupełnie i wciąż mnie zmienia. Od pierwszej chwili wypełniło mnie zamiłowanie do karmienia piersią, stąd tematyka bloga i dyplom Promotora Karmienia Piersią. Porody stały się moją pasją! Zostałam doulą, by móc wspierać, pomagać, być z rodzącymi podczas najpiękniejszych chwil w ich życiu, w czasie gdy kobiety rodzą się jako matki.
Jestem bliskościową mamą. Nurt rodzicielstwa bliskości i świadomego macierzyństwa jest mi bardzo bliski. Chustonoszenie czy noszenie w nosidełku jest moją codziennością. Każdy dzień dzielę na bycie mamą, żoną, doulą, promotorką naturalnego karmienia, a wszystko to łączę w byciu kobietą.

Prężnie biorę udział w rozwoju lokalnej grupy chustonoszenia i noszenia w nosidłach miękkich. Propagujemy prawidłowe noszenie, uczymy jak i w czym bezpiecznie i wygodnie nosić. Współtworzę razem z położną Facebookową grupę porodową. Uświadamiam kobiety w ich prawach, pozytywnie nastawiam do ciąży i porodu, pomagam uporać się z traumami poporodowymi. Wierzę, że wspólnota kobiet ma szczególną siłę.

Świadome karmienie piersią to mój priorytet, zarażanie miłością do naturalnego karmienia to moje powołanie, a wspieranie kobiet podczas ciąży i porodu to teraz główny cel. Jestem tu jako matka, wyrozumiała kobieta karmiąca, przyjaciółka w laktacji i dobra dusza podczas porodowych zmagań.