Idą święta – czas pomyśleć nad dekoracją wielkanocnego stołu. Uwielbiam takie szczegóły! Estetycznie złożone serwetki w niebanalnym wzorze, to dopełnienie każdej uroczystości w naszym domu 🙂
Dziś mam dla ciebie prosty sposób, jak z papierowej serwetki wyczarować męską koszulę w wersji mini, idealnej do położenia na talerzu. Możesz złożyć w ten sposób serwetki materiałowe, wtedy rób to przy pomocy żelazka.
Jak złożyć serwetkę w koszulę? To proste!

  1. Rozłóż serwetkę, krawędzie dwóch boków kwadratu złóż do środka. Powstanie duży prostokąt.

DSC_1516

2. Zrób jeszcze raz to samo – obie krawędzie ponownie złóż do środka (złożenie w miejscu przerywanej linii).

23. Odwróć serwetkę.


3

4. Dolną krótszą krawędź prostokąta wywiń do góry na wysokości ok 4 cm od dołu. Jednocześnie wyciągnij zawijającą się w środku serwetkę. Powstaną w ten sposób dwa trójkąty po bokach, tworzące rękawy koszuli.

5

DSC_1524

5. Teraz zajmiemy się kołnierzykiem. Górny krótszy bok prostokąta wywiń na zewnątrz około 1 cm od góry. Mocno zagnij.

4

6. Rogi zagnij do środka serwetki, na wysokości ok 1 cm od góry. Zrób to symetrycznie, tak by oby dwa rogi zeszły się w jednym miejscu.

6

7. Dolną część podwiń do góry, wsuwając ją pod kołnierzyk. Możesz całość zaprasować żelazkiem, by utrwalić miejsca złożeń i poprawić wizualnie efekt 🙂
Brawo! Twoja serwetka zamieniła się w koszulę! 🙂

 DSC_1527

Z cienkiej satynowej tasiemki możesz zawiązać krawat – będzie elegancko 😉

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się nim ze znajomymi.

Karmicielka
Mam na imię Weronika, kreatywna mama. Jestem tu jako wyrozumiała kobieta karmiąca, przyjaciółka w laktacji i dobra dusza podczas porodowych zmagań. Cieszę się, że i Ty tutaj jesteś. Rozgość się i zostań ze mną na dłużej.
http://www.karmicielka.pl

Podobne posty