Są urocze, tworzą fajny klimat i niesamowicie wyglądają na stole – podkładki pod kubki. To absolutny must have w twojej kuchni! 🙂
Do wykonania podkładek potrzebujesz:
DSC_1275 (Copy)

DSC_1278 (Copy)

 

Zaczynamy od zrobienia Magic Ring:DSC_1282 (Copy)

Pierwszy słupek tworzą trzy oczka łańcuszka, dalej w Magicznym Kole robimy jeszcze jedenaście słupków, każdy oddzielony jednym oczkiem łańcuszka.
DSC_1284 (Copy)

Ściągamy i zamykamy koło oczkiem ścisłym.DSC_1285 (Copy)

Następnie robimy trzy oczka łańcuszka do góry…DSC_1286 (Copy)

…i wbijmy się jeszcze raz w to samo miejsce, robiąc słupek. Następnie robimy jedno oczko łańcuszka. I tak tworzymy kolejny rząd. Po dwa słupki w każde jedno wolne oczko łańcuszka zrobione w poprzednim rzędzie.
DSC_1287 (Copy)

Zamykamy oczkiem ścisłym.DSC_1288 (Copy)

Następnie robimy trzy oczka łańcuszka tworzące pierwszy słupek plus jedno wolne oczko. W przerwę między słupkami poprzedniego rzędu wbijamy się trzema słupkami. Tworzymy kolejny rząd, tworząc trzy słupki w każdej przerwie z poprzedniego rzędu. Każdą grupkę trójek oddzielamy jednym oczkiem łańcuszka.DSC_1289 (Copy)

Zamykamy rząd oczkiem ścisłym.DSC_1291 (Copy)

Tworzymy trzy oczka łańcuszka, plus jedno. Następie w wolne oczko łańcuszka poprzedniego rzędu wbijamy się cztery razy, tworząc cztery słupki. Oddzielamy każdą czwórkę oczkiem łańcuszka.DSC_1292 (Copy)

Piąty rząd rozpoczynamy od trzech oczek łańcuszka i wbijamy się jeszcze cztery razy w to samo miejsce tworząc słupki. Dopiero wtedy robimy wolne oczko łańcuszka, a następnie wbijamy się słupkiem w kolejne wolne oczko łańcuszka z poprzedniego rzędu, tworząc w tym miejscu pięć słupków.DSC_1293 (Copy)

Zamykamy oczkiem ścisłym.

DSC_1296 (Copy)

Tutaj zaczynamy robić płatki. Robimy pięć oczek łańcuszka i wbijmy się w trzeci słupek (z pięciu), zamykając oczkiem ścisłym. Następnie robimy pięć oczek łańcuszka…

DSC_1298 (Copy)

…i wbijamy się oczkiem ścisłym w przerwę pomiędzy grupkami słupków. Przerabiamy dookoła. DSC_1300 (Copy)

By zamknąć koło, robimy dwa oczka łańcuszka, a następnie słupkiem wbijamy się w pierwszą dziurę stworzoną przez pierwsze pięć oczek łańcuszka.
DSC_1301 (Copy)

DSC_1302 (Copy)

Dalej w to samo miejsce wbijamy się 8 razy tworząc 8 słupków. Zamykamy oczkiem ścisłym w kolejnej dziurze stworzonej przez 5 oczek łańcuszka. Dalej postępujemy kolejno: 8 słupków w kolejnej dziurze, oczko ścisłe w kolejnej…DSC_1303 (Copy)

DSC_1304 (Copy)

W ostatniej dziurze zamykamy oczkiem ścisłym. Odcinamy włóczkę, chowamy nitki i… Et Voila!
DSC_1306 (Copy)

By nadać podkładce sztywności przypięłam ją szpilkami do styropianu i obficie spryskałam Ługą – krochmalem rozcieńczonym z wodą.DSC_1307 (Copy)

DSC_1309 (Copy)

Teraz poczekam aż wyschnie i gotowe! 🙂
Mam nadzieję, że jako tako przekazałam wam moją wiedzę i tutorial jest choć w części zrozumiały. Dla uproszczenia za kilka dni umieszczę wzór do wydrukowania, by jeszcze łatwiej się robiło 🙂

 

Karmicielka
Mam na imię Weronika, kreatywna mama. Jestem tu jako wyrozumiała kobieta karmiąca, przyjaciółka w laktacji i dobra dusza podczas porodowych zmagań. Cieszę się, że i Ty tutaj jesteś. Rozgość się i zostań ze mną na dłużej.
http://www.karmicielka.pl

Podobne posty

  • Uwielbiam takie rzeczy. Śliczne! 🙂

    • Ostatnimi czasy nałogowo robię na szydełku… Od tamtej pory brakuje mi czasu na sprzątanie, gotowanie, prasowanie i inne pierdoły 😛 Może mnie mąż nie wyrzuci z domu…?
      Dzięki! 🙂