Wiele polskich tradycji zanika – a to smutne. Gorsze jednak jest to, że choć zapominamy o rodzimych tradycjach to tak bardzo chcemy świętować, więc zapożyczamy sobie różnorakie tradycje z zachodu. Jedni są za, inny przeciw. Bo przecież nie było u nas takich „świąt” jak Halloween czy Walentynki (choć tu są informacje iż to jednak tradycja europejska). Wśród najmodniejszych eventów króluje Baby Shower, czyli impreza dla mam i ich maluszków, które niebawem mają przyjść na świat.

Zainteresowałam się tematem – niestety – dopiero po narodzinach Zofii. Poczytałam tu i tam, wyrobiłam własne zdanie. Szczerze powiedziawszy ja jestem zdecydowanie za! Dlaczego? Oto kilka powodów, dla których warto zorganizować Baby Shower:

  • to świetny pomysł by spotkać się ze znajomymi! Będąc w ciąży omijały mnie huczne alkoholowe imprezy, bo i nie miałam ochoty na takich się pojawiać z wiadomych powodów. A organizacja spotkania z przyjaciółmi pod hasłem „baby shower” niejako narzuca nie tylko styl imprezy, ale i tematykę jaka będzie królowała – kto nie będzie zainteresowany, po prostu odmówi. Bo nie oszukujmy się – w ciąży prawie cały czas gadasz tylko o dziecku (choć starasz się wierzyć, że jest inaczej).
  • potrzeby zaspokojone! można się wygadać, poprosić o rady, posłuchać opowieści porodowych. My – dzieciate kobiety – możemy o tym godzinami. Dlatego, szczególnie w pierwszej ciąży, można wiele dowiedzieć się od innych mam.
  • ogromne wsparcie! Spędzanie czas z przyjaciółmi daje poczucie akceptacji, pomoc z uporaniem się ze swoimi troskami, często z prześladującymi młode mamy myślami o porodzie. Kumple zajmą głowę! 😉
  • sprawdzenie się w roli świetnej pani domu! Nic tak nie cieszy jak świetna impreza i zadowoleni goście – szczególnie jeśli przygotowujesz cały event własnymi rękami.
  • niesamowita rozrywka! Bo kto powiedział, że Baby shower to tylko pogaduchy? Co prawda nie ma co liczyć, że będziesz z wielkim brzuchem grać w Tweester’a, ale jest cała masa innych gier i zabaw, które w gronie przyjaciółek możecie uskutecznić 😉
  • grad prezentów! Każda przyszła mama lubi dostawać jakieś drobiazgi. Może z pomocą przyjaciół uda się stworzyć świetną pamiątkę dla malucha, lub skompletować wyprawkę?

Szperając w internecie natknęłam się na takie cudne okazjonalne torty:

A Wy co sądzicie o takim przyjęciu? A może same organizowałyście BS? U mnie w kolejnej ciąży tego wydarzenia nie zabraknie! 😉

Podobne posty